• 17 بهمن 1400تاریخ مقاله:
  • مقالاتدسته بندی:
  • ۱,۹۶۴ بازدیدتعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
    Loading...
    امتیاز:

شستن لباس های سفید در ماشین لباسشویی

مراقبت از لباس‌ها یکی از اصول اولیه شیک پوشی است پس برای همه افراد ضروری است که اصول مراقبت از لباس‌ها را فرا بگیرند.

 

مراقبت از لباس‌ها کار پیچیده و دشواری نیست و هر کس به سادگی می تواند با رعایت اصولی این 3 مرحله که شامل شستن، خشک کردن و انبار کردن است از لباس های خود در برابر عوامل تخریب کننده محافظت کند. مهم ترین نکته در شستن لباس ها دسته بندی آنها از نظر رنگ و جنس پارچه می باشد. زیرا هر لباسی را باید در یک درجه خاص و با یک دور معین شست.
بیشترین دغدغه افراد شستن لباس هایی به رنگ سفید است زیرا هر لکه ای که بر روی این لباس ها می افتد به راحتی پاک نمی شود و یا پس از پاک شدن جای آن به صورت یک لکه کرم رنگ بر روی لباس باقی می ماند.

قبل از نمایان شدن کثیفی لباس های سفید آن ها را تمیز بشویید

رنگ سفید لباس ها به راحتی از بین نمی رود پس بر خلاف لباس های دیگر می توانید پس از یک یا دو بار پوشیدن آن ها را بشویید. حتی اگر شما نبینید به مرور زمان آلودگی ها و تعریق بدن باعث می‌شوند لباس سفید شما زرد یا خاکستری شود. باید قبل از جمع شدن آلودگی‌ها و این اتفاق لباستان را بشویید.

در اولین فرصت لکه ها را پاک کنید

لکه های غذا مانند کچاپ یا قهوه را سریعاً پاک کنید، اما برای لکه هایی که دیده نمی شوند هم، مانند لکه های عرق، باید همین کار را انجام دهید تا روی لباس ثابت نشوند. برای این کار یک پودر آنزیم دار را روی زیربغل لباس خود بریزید و بگذارید 15 دقیقه بماند. و سپس آن را داخل ماشین لباسشویی انداخته و بشویید.
راه دیگری برای رفع لک زرد رنگ عرق، مام یا اسپری زیر بغل‌ها وجود دارد و آن استفاده از جوش شیرین است، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را مستقیما روی لکه بریزید و برش نصف لیمو را برای چند دقیقه روی همان محل بمالید. حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس آن را داخل لباسشویی انداخته و بشویید.

از پودر دارای سفیدکننده استفاده کنید

این برای همه ی شما مشهود است، اما باید بدانید اهمیت بسیار زیادی دارد. این کار یک باید است، در هنگام شست و شو همیشه لباس های سفید و رنگی را جدا کنید تا بتوانید برای ثابت نگه داشتن رنگ سفید لباس ها از محصولات دارای سفید کننده استفاده کنید.

در اندازه ی ماده‌ ی شستشو دقیق باشید

مصرف زیاد یا کم از پودر می‌تواند پارچه ‌ی شما را خاکستری و کثیف باقی بگذارد. علت آن است که ماده‌ی شوینده لایه ای روی پارچه و آلودگی‌ها ایجاد می‌کند، در نتیجه لکه ها گیر افتاده و از بین نمی‌روند. دستورالعمل روی محصول شوینده را دنبال کنید.

زیاد از حد ماشین را پر نکنید

زمانی که می‌بینید ماشین لباسشویی شما هنوز کمی جای خالی دارد سخت است جلوی خودتان را بگیرید و آن را پرتر نکنید. اما دقت داشته باشید لباس‌ها برای تمیز شدن باید درون ماشین بچرخند. اگر ماشین را خیلی پر کنید فضای کافی وجود ندارد تا پودر بتواند با آلودگی‌ها تماس برقرار کرده و کار شستشو را انجام دهد.

 

از گرم ترین آب مناسب برای پارچه استفاده کنید

هر چه آب گرم تر باشد میکروب بیشتری را از بین می‌برد. دمای بالاتر آلودگی بیشتری را از بین می‌برد، آلودگی‌هایی که به مرور باعث خراب شدن رنگ لباس می‌شوند. اما برای جلوگیری از چروک زیاد و آسیب دیدن لباس بهتر است به اتیکت لباستان نگاهی بیندازید تا بالاترین دمای مطمئن برای آن را پیدا کنید و سپس دمای ماشین لباسشویی را بر روی آن مقدار تنظیم کنید.

لباس را متناسب با جنس لباس خشک کنید.

اگر در محیطی خشک و گرم زندگی می‌کنید بهتر است لباس‌ها را با جریان هوا و در فضای باز خشک کنید اما اگر محیط زندگی شما سرد یا مرطوب است و یا فضایی برای خشک کردن ندارید بهتر است از خشک کن بهره ببرید. چرخه خشک کردن را نیز مانند چرخه شستشو متناسب با جنس  لباس‌ها انتخاب کنید، هرچند دمای بالاتر لباس‌ها را سریع‌تر خشک می‌کند اما ممکن است به بافت و رنگ لباس صدمه بزند. اگر لباس‌ها را در فضای باز خشک می‌کنید هرچند ساعت یک بار به آن‌ها سربزنید.

انبار کردن لباس ها

لباس ها را بلافاصله پس از خشک شدن جمع کنید و لباس های با ارزش را در چوب لباسی آویزان کنید و بقیه لباس ها را تا کنید. اگر از خشک کن اتوماتیک استفاده کردید لازم است که بلافاصله پس از اتمام فرآیند خشک کردن لباس‌ها آن‌ها را از خشک کن خارج کنید. بهتر است لباس‌ها را در حالتی که کمی نمدار هستند خارج کنید تا چروک نشوند و اتو کردن آن‌ها نیز ساده‌تر باشد.

عضویت در خبرنامه